Het ijsbeelden festival in Zwolle is iets waar ik eigenlijk al jaren heen wil, maar nog nooit heen ben gegaan. Dit weekend ben ik er dus eindelijk een keer geweest. Ik snap niet waarom ik niet eerder geweest ben.
Achtergrond info:
Voor het 5de jaar achtereen dat in Zwolle in de NS loods het ijsbeelden festival wordt georganiseerd. Bij dit festival doen ijs- en sneeuwkunstenaars van over de hele wereld mee. Om dit alles te maken is er gebruik gemaakt van 275.000 kilo ijs en 275.000 kilo sneeuw. De alpen zijn er jaloers op momenteel. 😉 Tijdens de route die je loopt door de loods, bezoek je verschillende continenten in verschillende tijden.
Een aantal foto’s van het ijsbeelden festival.
Ik wil het liefst alles delen wat ik daar heb gezien, maar ja, dan wordt het wel een hele lange blog en dan ontnemen ik mensen misschien hun ervaring.
Dit is vrij in het begin, eigenlijk vlak voor de entree. Ben alleen even kwijt welke roofvogel het is, ohhh, slecht. Hij was wel heel mooi gemaakt.
Wat ik een hele mooie en beeldschone setting vond, was Japan. Hele schitterende Geisha’s met een prachtige Japanse tuin op de achtergrond. Ik vind Geisha’s sowieso iets mysterieus hebben.
Verdiend dit nog enige uitleg? Is het nodig? Nou, ik doe het gewoon. Er is een heel mooi stuk over de Vallei der koningen in Egypte met o.a. deze geweldige sfinx van ijs en piramides van sneeuw.
Vanuit het continent waar water bekend staat ivm het schijnende tekort ervan, wordt het gevoel van een safari uitgebeeld met verschillende dieren. Vooral de zebra was onvoorstelbaar mooi.
De Noord- en Zuidpool werden gebruikt als een soort poort, de dieren staan boven je, je loopt onder een ijsplaat door en in de pilaren, waar dit op rust, zie je weer dieren die daar in het water leven. Je kijkt je ogen uit.
De magische wereld mag ook natuurlijk niet ontbreken. Het is dan misschien niet realistisch, maar iedere cultuur en ieder land heeft zijn eigen sprookjes, mythes, etc.
Europa werd als een grote samenspeling van culturen en culturele erfgoeden bij elkaar tentoongesteld. Het was zo mooi, hier heb ik zolang bij staan kijken. Iedere minuut leek ik weer iets nieuws te ontdekken in dit schouwspel.
Als je er nog heen wil:
Als je er zelf nog heen zou willen, dan moet je helaas wel snel zijn. Het ijsbeelden festival is t/m zondag 24 januari. Het is wel echt een aanrader om te gaan doen. Ik heb mijn ogen uitgekeken, wat bijzonder dat mensen dit maken vanuit die dikke plakken ijs en hopen sneeuw.
Belangrijk is wel, ga niet rond een uur of 1, dan is de wachttijd enorm en kleed je goed aan. Het is extreem koud in de loods. Handschoenen, een sjaal en eventueel een muts zijn geen overbodige luxe, het hier namelijk min 8.
Edit: vandaag zag ik dat het festival te bezoeken is tot 7 febr. 🙂 geeft net nog meer ruimte om er heen te gaan.
Ben jij er dit jaar of in het verleden geweest?
Follow my blog with Bloglovin
21 Comments
Ik wist niet eens dat zo’n festival bestaat. Als ik in de buurt ben zou ik die kans ook niet willen missen. Wat een kunstwerk zeg. Het is absurd hoeveel ijs en sneeuw hierbij wordt gebruikt, maar het resultaat mag er zijn. Het is mooi met de licht en de dierfiguren hoe ze dat samen bewerken.
Het is zeker een aanrader om heen te gaan. Het is beeldschoon en uniek, je moet je wel dik aankleden, maar vooral kwam jas. De wachtrij is namelijk ook binnen, maar niet bij vriestemperatuur. Als je dan niet iets open kan doen ofzo, dan zweet je je dood.
Ik vind dit altijd zó knap! Hoe kunnen mensen dit toch maken?! Tof dat je er naartoe geweest bent! 🙂
Anna onlangs geplaatst…Video | Unboxing (Sinterklaascadeaus in januari)
Het is zo ongelooflijk dat dit allemaal met de hand gemaakt is. Het was een hele toffe ervaring.
Wauw, dat is werkelijk prachtig allemaal zeg. Wat kunnen mensen toch mooie dingen maken zeg!
Vlijtig Liesje onlangs geplaatst…6 Woorden en uitdrukkingen die ik van mijn kinderen leerde
Gelukkig zijn er inderdaad er nog genoeg mensen op de wereld die mooie dingen maken. Het was echt geweldig.
Tjone wat een mooie kunstwerken aat je zien op de foto;s, zeker de zebra vind ik erg indrujwekkend, jist vanwege het glanzende en gestreepte (matte? ) effect van het ijs…Ik ben nog nooit op een ijsbeelden festival geweest, maar het lijkt mij wel onwijs mooi om te zien
Petra onlangs geplaatst…Monday manicure: Dark Graffiti …
Die strepen op de zebra zijn inderdaad mat gemaakt ijs, super gaaf. Echt een aanrader om ooit een keer te bezoeken.
Wauw, daar wil ik zeker nog heen! Wist niet dat er zoiets was hier in NL!
Ben ook altijd weg van zandsculpturen! Mooie foto’s schoot je!
Dank je wel. 🙂 Naar de zandsculpturen wil ik ook nog een keer. Wie weet deze zomer.
wow die geisha’s <3 echt super mooi en wat een details!
De details waren inderdaad heel mooi.
Ziet er mooi uit 🙂 Maar ik denk dat ik liever op een mooie zonnige dag zandsculpturen zie XD ik ben niet stoer genoeg om de kou te trotseren.
Daenelia onlangs geplaatst…The Hateful Eight in het EYE Film Institute
Wat ontzettend gaaf dat mensen dit weten te maken van ijs! Het ziet er heel mooi uit. Ik denk niet dat ik het ga redden om dit jaar te gaan kijken maar wie weet, volgende keer 🙂
Oh, wauw! Dat lijkt me echt super prachtig om een keertje te zien 😀
Lieke onlangs geplaatst…Tag: 100 vragen die niemand ooit aan je stelt #2
Heey, zo dat ziet er ERG leuk uit. Prachtig de dingen die ze van ijs kunnen maken! Wauw!
Nilou onlangs geplaatst…Nationale Gezondheidsbeurs 2016 | Verslag 2015
Kom je nu mee! Net nu m’n vakantie voorbij is 😉 Ziet er heel mooi uit! X
Sax and the Pretty onlangs geplaatst…Dior Glow Maximizer Light Boosting Primer
Het is nu weekend, misschien een idee? Mocht je tussen het bloggen, de studie en de muziek door tijd hebben, echt een aanrader!!
Wow wat een geweldige foto’s! dat ziet er te gek uit… die zebra, super bijzonder!
Linda onlangs geplaatst…Carnaval: Verkleedkleren voor groot en klein
Dank je wel. Er is echt heel veel moois te zien.
Ziet er mooi uit, al geef ik de voorkeur aan zandsculpturen. Daar zitten net wat meer details in (als ik moet kiezen tussen die twee). Een vriendin van mij kan het erg goed en heeft er haar werk van gemaakt. Ze reist daar de hele wereld voor over.
Sheila onlangs geplaatst…10 opmerkingen die een niet-alcohol-drinker niet meer wil horen