Afgelopen week durfde ik het eindelijk aan. Ik ging Divergent kijken. Ik heb er altijd een beetje moeite mee om me over te geven aan verfilming. Zelf ben ik het type lezer, die erg beeldend leest. Het is dan zo’n grote teleurstelling als de film niet overeenkomt met je fantasy wereld. Divergent heb ik vorig jaar gelezen en ik was erg enthousiast over het boek, ik ben dan bang dat mijn herinneringen negatief worden aangetast. Toch heb ik me er overheen gezet en dit vond ik ervan.
Divergent.
Gebaseerd op het gelijknamige boek van Veronica Roth
In de stad Chicago is de toekomstige maatschappij opgedeeld in vijf groepen. Alle 16-jarigen moeten kiezen bij welke groep zij voor de rest van hun leven willen horen. Tris Prior breekt met haar familie en kiest voor de groep Onverschrokkenheid, waar moed de meest gewaardeerde eigenschap is. Tijdens de zware en gevaarlijke inwijding moet ze haar grootste angsten onder ogen komen en leert ze om te vechten. Daarnaast begint ze nieuwe vriendschappen en valt voor haar leider Four.
Ondertussen draagt Tris een groot geheim met zich mee, haar persoonlijkheidstest gaf aan dat ze ‘afwijkend’ is en bij meerdere groepen zou passen. Deze uitslag moet ze geheim houden – maar waarom is dit zo levensbedreigend?
Divergent trailer.
Mijn oordeel over Divergent deel 1:
Deze film heeft me compleet verrast. Hoe huiverig ik was om de film te gaan kijken, hoe blij ik nu ben dat ik hem gezien heb. Heel stiekem moet ik misschien bekennen dat de film iets beter is dan het boek. Ja, er waren dingen die in mijn hoofd anders waren, de pit had ik bijvoorbeeld echt in gedachten als een grauwe grote grotopening met antraciete wanden en misschien stalactieten aan het plafond. De manier hoe die is weergegeven in de film is zeker een manier die ik snap en dus accepteer.
Het helpt denk ik ook dat de schrijfster van de boekenreeks een co-producent is geweest bij de verfilming. Dit soort films staan, naar mijn idee, dan vaak toch net even wat dichter bij het boek dan wanneer het gewoon maar door iemand wordt verfilmd. Als je zin hebt in een fantasy film met wat actie voor een luie zondagmiddag, dan kan ik je deze zeker aanraden.
Mijn cijfer voor Divergent: 8,0
Hou jij van boekverfilmingen of laat je die liever links liggen?
2 Comments
Net als jij ben ik huiverig voor boekverfilmingen. Vaak verpesten ze voor mij toch een beetje het boek. Ik had ook een hekel aan de verfilmingen van Harry Potter. Sowieso ben ik meer een boekenmens, ik werk niet voor niets in een boekhandel!
Ik ben benieuwd en juist omdat je zegt dat je huiverig was maar nu heel blij bent dat je de film hebt gezien.
Nesrin onlangs geplaatst…Small Talk on Sunday #43