Sinds een paar weken ben ik bezig met het recenseren van kinderboeken en ik moet zeggen, het bevalt me goed. Je krijgt dan toch ook andere boeken onder je ogen, die je niet snel zelf zou lezen. Stip, het sprintkanon van Ellen Stoop is zo’n boek. Ik heb dit boek toegezonden gekregen door uitgeverij Holland, daarvoor mijn dank.
Stip, Het sprintkanon – Ellen Stoop
Elvira Stiphout gaat voor goud! Tijdens haar eerste training bij zwemclub de Watervlinders heeft ze meteen de slag te pakken. En een bijnaam: Stip! Kort en krachtig, net zoals haar schoolslag, want daar is ze met stip de beste in! Als ze hoort dat er binnenkort een belangrijke wedstrijd is, wil ze zó graag meedoen… Dan krijgt ze ook zo’n mooie lavendelblauwe trainingsbroek en hoort ze echt bij de club! Maar is ze al snel genoeg voor het estafetteteam?
Terwijl Stip twijfelt, bedenken haar vriendinnen van de Watervlinders een superplaat.
Mijn ervaring met Stip, het sprintkanon – Ellen Stroop
Wat als eerste opvalt is de kleur van de cover, deze doet mij denken aan het zwembad waar ik vroeger mijn diploma’s en brevetten heb gehaald. Door het hele boek is zwemmen een rode draad, wat weer letterlijk wordt weergegeven door de scheidingslijnen aan de zijkant van de bladzijdes. Dit vind ik een heel leuk aspect aan de vormgeving van dit boek. Stip het sprintkanon is verder rijkelijk en mooi geïllustreerd door Marieke van Ditshuizen.
Elvira Stiphout is een meisje die gefascineerd is door de medailles van haar vader. Haar vader was ooit zwemmer. Dit is de grote droom van Elvira, het winnen van medailles met zwemmen, maar dan moet je wel eerst op een vereniging zitten. Dit doet ze dan ook. Ze gaat zwemmen bij de watervlinders. Het blijkt echter dat de wedstrijden al sneller zijn dan verwacht. Je voelt op dat moment de moed bij Elvira in de schoenen zakken, maar toch ook weer de strijdlust losbarsten.
Op de zwemclub krijgt Elvira dezelfde bijnaam als haar vader vroeger, namelijk Stip. Dit is duidelijk leuk voor haar, want je voelt dat ze zich wat opzijgeschoven door haar ouders. Ze heeft namelijk een veel kleiner broertje genaamd Tommy. Al snel vind ze aansluiting bij Noos, Mel en Snoek, ook allemaal bijnamen. Ze willen met zijn vieren een estafette team worden, maar dan moet Stip hard werken aan haar conditie. Hier beginnen ze dan ook aan, onder leiding van Elvira haar vader, twee stippen met 1 doel ;).
Mijn oordeel over Stip, het sprintkanon – Ellen Stoop
Het verhaal van Stip is een goed voorbeeld voor kinderen die wat willen bereiken. Als je hard werkt en genoeg traint, dan krijg je er uiteindelijk iets voor terug. Daarbij verbindt sporten en krijg je daar weer andere vriendjes en vriendinnetjes. Dit vind ik een fijn onderdeel van het verhaal. Wat ik ook een mooi thema vind, is het feit dat Elvira zelf het gevoel heeft buitengesloten te raken, nu haar broertje Tommy er is. Het vinden van de liefde voor zwemmen is een brug in de band tussen haar en haar vader. Beide heette ze Stip bij de zwemvereniging. Haar vader bleek namelijk ook bij de watervlinders gezwommen te hebben. Bij het opbouwen van haar conditie helpt haar vader graag mee en stoomt Stip zo klaar voor de kwalificatie van het estafette team. Haar grote concurrent is Harry, een meisje wat al langer bij de vereniging zit. Je voelt de jaloezie en angst af en toe de kop opsteken bij Elvira, maar haar vriendinnen steunen haar en willen Stip in hun team.
Al met al een super leuk verhaal over vriendschap, sport, een band met je ouders en doorzettingsvermogen.
Mijn cijfer over Stip, het sprintkanon: 7,5
ISBN:
Blz: 128
Prijs: €14,95
N.B. sommige van mijn boeken krijg ik toegestuurd, maar ik sta ervoor dat mijn recensies en beoordelingen oprecht zijn. Ik wil mijn lezers een oprecht advies geven over een boek. Dat gaat niet als mijn mening “te koop” is.
18 Comments
Dit lijkt me een heel leuk boek voor kinderen, een boek met een boodschap, daar hou ik altijd van!
ik ben dol op kinderboeken! deze schrijfster kende ik niet. Het lijkt me wel een goed boek
Lijkt me een mooi boek. Ik hou er wel van als het een boodschap heeft. Voor welke leeftijd is dit?
Voor kinderen vanaf een jaar of 8. Afhankelijk van hun leesontwikkeling natuurlijk. Het boek is door de ondersteuning van de illustraties en het grotere lettertype op niet overvolle pagina’s ervaar ik dit boek wel laagdrempelig.
Mooi verhaal in dit boek. Voor velen heel herkenbaar. Dank je voor de tip. Ik speel m even door naar mijn dochter
Emmy onlangs geplaatst…LinkPizza voor online thuiswerkers
Lijkt me een super leuk boek voor kids! Ik vind het heel goed dat dit boek een boodschap heeft!
Wat een mooi verhaal! De cover ziet er ook echt heel erg leuk uit.
Klinkt als een erg leuk kinderboek! Ook goed dat het boek een boodschap mee brengt.
Marije onlangs geplaatst…Shoplog
Een boek met een boodschap voor kinderen, hier wordt ik blij van
Quirina onlangs geplaatst…6 jaar samen
Mocht ik kinderen krijgen zou ik hier wel aan herinnert willen worden.
Leuk voor kids.
Ik zelf ben niet zo’n lezer..
Wat een leuk idee om kinderboeken recensies te maken, iets wat ik nog niet eerder ben tegengekomen. Het klinkt als een bijzonder kinderboek!
Wat lijkt mij dit een goed boek voor kinderen. Door inderdaad te voor te vechten wat je wil kan je hoop bereiken.
Melissa onlangs geplaatst…Lifestyle | Rond, Vierkant of lenzen?
Leuke boekenrecensies die je schrijft. Kunnen veel ouders met (jonge) kinderen wat aan hebben. Is toch wat meer dan wat op de achterflap in het boek staat.
Marion onlangs geplaatst…Waarom heb je in sommige vakantielanden een vignet nodig
Leuk dat je kinderboekrecensies schrijft! Mooie boodschap heeft dit boek. Ik heb zelf de neiging om iets maar niet te doen zodat ik ook niet kan falen, maar dit boek lijkt juist uit te stralen dat als je maar hard genoeg probeert, het je best eens zou kunnen lukken.
Mooi en intelligent boek als ik het zo lees En de prijs is ook nog wel te doen.
Nicole Orriëns onlangs geplaatst…300,- onder de bijstandsnorm leven
Wat een leuk boek lijkt me dit voor kinderen! Ook de buitenkant is echt leuk gedaan qua vormgeving ook.
Een boek met een verhaal is altijd goed, want kinderen kunnen hier altijd wat van leren als het wezen moet.
Ziet er me een heel goed boek uit!
Amelie onlangs geplaatst…Leesinterview #2: Het boek van Annette
Ik klikte op deze titel omdat ik verleid werd door de cover van het boek. En de titel trouwens ook!
Nicole Orriëns onlangs geplaatst…Hoe breng je de natuur binnen, als het buiten guur en koud is?