Onze derde dag was de aankomst in Hamburg. Ik had me er eigenlijk nog niet veel bij voorgesteld. Om heel eerlijk te zijn, ik kon Hamburg van naam, maar daar bleef het ook bij.
Dag 3 AIDA Perla Metropolen cruise Hamburg
Het was even onwennig, voor het eerst wordt je aangemeerd wakker. We hadden op de dashboard, die we konden bekijken op de hut, gezien dat we best wel wat wind en golfslag hadden in de nacht van de tweede op de derde dag. Ik kan je zeggen, hier heb ik totaal niets van gemerkt.
Nadat we ons tegoed hadden gedaan aan het ontbijtbuffet, gingen we vroeg op pad. We wisten dat het een hete dag zou worden. Dus een hele dag citytripping, zou hem waarschijnlijk niet worden. Na ee”n zeedag, is het toch ook wel fijn om even van boord te gaan. Ongelooflijk hoe makkelijk dat gaat en hoe goed verzorgd.
De avond ervoor had er een enveloppe aan onze deur gehangen. In deze enveloppe zaten twee gratis retour tickets naar het centrum van Hamburg. Je meert namelijk aan in het industriële gedeelte van Hamburg. Niet echt charmant, maar ach.
Onze ontdekkingsreis in Hamburg
We wilde vrij “blind” Hamburg ingaan. Daarmee bedoel ik vooral te zeggen, niet te veel vooruit plannen en routes vooraf bepalen. Gewoon gaan lopen richting het stadshart en zien wat je tegenkomt.
Wat was dit een verrassing. Ik had niet verwacht en nooit geweten, dat Hamburg zo mooi is. Ik heb zoveel oeh, aah, etc. uitgekraamd. Wel was het ongelooflijk druk. De uitverkoop begon die dag. Bij de MAC winkel stond gewoon een mega rij te wachten voor ze naar binnen mochten. Net als bij diverse winkels van exclusieve kledingmerken.
Wij waren niet in Hamburg om te shoppen. We wilde gewoon genieten van de omgeving. Al snel kwamen we op de Möckenbergstrasse, wauw, wat zagen we daar een prachtige kerk/kathedraal. Het was daar wel super druk, want er bleek die dag een ironman wedstrijd te zijn. Petje af voor alle deelnemers, want het zou die dag 36 graden of meer worden.

Ronddolen en genieten van de architectuur in Hamburg.
De gebouwen zijn zo onwijs goed bewaard gebleven. Als je alle moderne toevoegingen wegdenkt, zoals de moderne auto’s op straat, dan waan je jezelf gewoon in een andere tijd of een andere wereld. De bouwstijl vond ik van tijd tot tijd bijna sprookjesachtig. Panden die zeker niet zouden misstaan in de Efteling.

De horeca weet hier goed op in te spelen en maakt gebruik van de oudheid van de stad en combineert dit perfect met hun aankleding. Wat ik zelf onwijs mooi vond was een restaurant genaamd bicycle en voor de deur stonden 3 vooroorlogse (of net erna) fietsen.

De temperatuur steeg helaas al heel vroeg naar +30 graden waardes, waardoor we niet super lang zijn gebleven. Het slenteren door de stad en het genieten van de mooie panden was fantastisch, maar er stond in de stad geen zuchtje wind. Voor mijn eigen gevoel was het eerder bijna 40 graden.


We kwamen ook, voor ons, één van de meest bijzondere en mooie Starbucks locaties tegen. Het gebouw leek eerder een tempel dan een lunchroom/restaurant/koffielokaal.

Naast een prachtige Starbucks kwamen we ook een Tesla winkel tegen. Mijn man en ik zijn beide fan van Tesla en dromen ervan, om er ooit één in ons bezit gehad te hebben. Op de Autorai een paar jaar geleden was ik al wel dichtbij geweest, maar in de winkel kan je het natuurlijk niet laten om er even in te gaan zitten.


Hierna werd ons echt te heet en gingen we terug naar het schip. Het was nog niet eens 12 uur ’s middags, maar de lucht was gewoon zo warm, dat je het voelde in je luchtwegen. Daarvoor ben ik niet op vakantie, dat is lekker tijdens een All-inclusief vakantie, zoals we die menig malen in Turkije hebben gehad, maar niet in een stad.
Formule 1 en een ontruimingsoefening.
Heel erg was het niet om terug te gaan naar het schip. Het was zaterdag en we zijn dol op de Formule 1. Op het schip heb je een entertainmentruimte, waar ook een mega scherm hangt. Daar werd overdag vooral kinderfilms getoond, maar Duitsland is gelukkig ook een F1 land en AIDA is Duits, dus konden we mooi de kwalificatie kijken. Wat een cadeautje tijdens onze AIDA Perla Metropolen van europa cruise

We hadden een brief aan de deur gekregen, waarin stond vermeld, dat we ons de vorige dag niet hadden gemeld voor een ontruimingsoefening. Dat is toch ook wel iets heel bijzonders om mee te maken. Op je sleutelkaart en in je hut staat een letter. Deze letter correspondeert met een verzamelpunt. Wij moesten ons verzamelen bij de letter E.

Nadat iedereen die was opgeroepen zich had gemeld bij de steward, die onder/bij jou corresponderende letter stond, moest we plaats nemen in het theater. Hier werd in meerdere talen uitgelegd hoe er op welk moment gereageerd moet worden. Hoe een reddingsvest precies werkt, want die doe je lang niet zo makkelijk aan, als dat het lijkt. Het was behoorlijk veel informatie, maar wel zeer goed om te weten.

Afvaart Hamburg was prachtig.
Doordat iedereen vrij vroeg aan boord was, hadden we ook een vroege afvaart. Het is best een lang kanaal waar je doorheen moet om weer op open zee terecht te komen. Ik heb nooit geweten dat Hamburg nog meer schoonheid kent.
Naast het kanaal liggen stranden en glooit de aarde in kleine heuvels waar de meest mooie panden staan. Van herenhuizen tot heuse kastelen of hotels, maar wel in een klassieke stijl. Het was adembenemend en we daarom ook heerlijk genoten op ons balkon van dit prachtige uitzicht. Tegen de tijd dat het donker werd, begon men op deze stranden kampvuren te bouwen. De sfeer die het uitstraalde leek van een andere wereld te komen.

Ik kan met recht zeggen dat het een geweldige dag was. Ja, ik had misschien wat meer willen zien van Hamburg, maar dat kan altijd nog. Het is niet zover weg. De schoonheid die ik in die paar uurtjes heb gezien, zorgt ervoor dat we zeker nog eens teruggaan. Dankzij de AIDA Perla Metropolen van Europa cruise, heb ik een stad erbij, die ik nog eens uitgebreid wil bezoeken.
Heb jij al eens een cruise gemaakt? Wat vind je van onze keuze om als eerste een AIDA Perla Metropolen van Europa cruise te maken?
3 Comments
Het lijkt mij heel mooi om Hamburg ook een keer te bezoeken zelf heb ik nog nooit een cruise gedaan. Maar ik en manlief staan voor dat soort dingen zeker open. Wie weet als de Kids groot zijn.
Mooie foto’s heb je gemaakt in Hamburg. Lekker, he, even een tijdje erop uit. Wij hebben volgende week Brussel in het vizier, heb ik zin in.
I have never been on a cruise and most likely never will go on one. I am not a water lover and with my luck the ship would sink when I was on it. My brother in law and his wife are going on their 5th cruise soon but its just not for me.