• Home
  • Lifestyle
  • Mindstyle
  • Review
    • Boek recensies
    • Bingewatch
    • filmrecensie
    • Gadget review
    • Game review
  • Dagje weg
  • Zorg
  • schrijfsels
    • Poëzie
    • Verhalen
  • About me
  • Contact
  • Home
  • Lifestyle
  • Mindstyle
  • Review
    • Boek recensies
    • Bingewatch
    • filmrecensie
    • Gadget review
    • Game review
  • Dagje weg
  • Zorg
  • schrijfsels
    • Poëzie
    • Verhalen
  • About me
  • Contact

Een terugblik naar 75 jaar bevrijd en nu

4 mei 2020

Deze week wil ik iedere dag mijn eerbetoon en de herinnering levendig houden aan een tijd die zich hopelijk nooit zal herhalen. Het is alweer 75 jaar geleden dat we ons bevrijd mochten noemen. Hoe is dat nu?

4 Mei is de dag van herdenken

Dit moet altijd een dag blijven van herdenken. Ook al zijn de soldaten er niet meer die de vrijheid hebben bevochten, de gevangen die de kampen hebben overleefd, de mensen die in huis bijna aan de dood zijn gestorven door de honger of gewoon weg op straat zijn mishandeld, omdat de soldaat een rotdag had. 4 mei staat voor de tweede wereld oorlog, maar ook voor alle oorlogen die wereldwijd gewoed hebben of nog vol haat en nijd worden bevochten. Oorlog zal nooit een winnaar kennen.

Nederland 75 jaar bevrijdt

Het is ongelooflijk hoe lang we alweer van deze vrijheid mogen genieten. Er is een belangrijke reden, waarom ik deze hele week aandacht wil besteden aan dit belangrijke onderwerp. Ik lees namelijk teveel op het internet dat mensen zich gevangen voelen, dat het wel oorlog lijkt. En ja, in de winkels heb ik me er ook schuldig aangemaakt. Niet omdat ik me opgesloten voelde, bedreigt voelde, in gevaar voelde, nee, omdat ik serieus in het begin van de Covid-19 crisis mensen met 2 soms zelfs 3 winkelwagentjes vol bij de kassa zag staan.

75 Jaar bevrijd en vechten om eten als dieren

Kijk nu een eens terug na de afgelopen maanden? Was dit nodig geweest? Niet echt toch? Of beter gezegd, helemaal niet. Jammer dan, als je lievelingsmerk pindakaas even niet leverbaar is, dan maar een huismerk, maar het eten is in ieder geval niet op de bon. Ik ben blij dat heel veel mensen die de tweede wereldoorlog hebben meegemaakt, er niet meer zijn, want ik schaam me. Ik schaam me, dat wij in een rijk land als Nederland, we ons door een virus als dieren gaan gedragen en als pure egoïsten, niet allemaal, maar wel veel. Zo jammer. Hebben we dan niks geleerd. In de oorlog was je blij met slootwater met een bloembol erin.

holocaust

75 jaar bevrijd na verstoppen in een kruipruimte of zolder

Er zijn reclamespotjes nodig om mensen sterk te houden. Sterk om ze binnen te houden. Moet je kijken wat een luxe we om ons heen hebben. We hebben een tv, een computer, soms een iPad, smartphone, andere tablet, spelcomputer, ouderwetse bordspellen en we voelen ons na een paar weken gevangen. Zo verwend zijn we. Ik moet toegeven, ik heb het van tijd tot tijd ook. Daar schaam ik me ook voor. Hoe moeten die mensen zich wel niet gevoeld heb die verstopt zaten in kruipruimtes, kasten, hooizolders, gewone zolders. Zij hadden niks om handen. 5 jaar langiet. Ze moesten ook nog eens muisstil zijn. Wij kunnen op mooie dagen op het balk of in de tuin gaan zitten, muziekje aan, drinken erbij, heerlijk. Dat was toen een droomscenario van een sprookjesfilm.

Kortom: Denk tijdens deze lockdown eens goed na, als je je gevangen voelt, hoe het was, tot we 75 jaar bevrijd werden. Voor de mensen, die zich echt moesten verstoppen en volledig in stille lockdown leefde, streden voor hun leven.
Follow my blog with Bloglovin

Foto’s van shutterstock

Delen:

  • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
75 jaar bevrijdt
Share

Geen categorie  / Mindstyle

Bianca Ronday
Bianca Ronday

Leave A Reply


Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badgeLaat meer berichten zien

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

  • Popular Posts

    • Video unboxing: Japan Candy box met winactie!
      26 juni 2017
    • Winactie: De bijzondere kinderen van mevrouw Peregrine - Ranson Riggs (Gesloten)
      2 mei 2018
    • Brownies per post besteld, nu lekker snoepen!
      7 juni 2017
    • Ik beken, maar waarom moeilijk doen als het makkelijk kan.
      4 januari 2016
    • Video Unboxing: Geek Gear World of Wizardry box mei
      12 juni 2017
  • Bloglovin

    Follow
  • Reacties

    • Persoonlijk: mijn Corona nasleep update 18 februari 2021
    • Persoonlijk: Blue monday of is het een blue year 18 januari 2021
    • Mijn ervaring met de Lidl schilderkoffer van Crelando 27 november 2020
    • Persoonlijk: Hoe gaat het nu met mij na de Corona? 18 november 2020
    • Zal ik dit jaar voor de nieuwe iPhone 12 pro gaan of niet. 29 oktober 2020


  • Biancaschrijft.nl

    Welkom op biancaschrijft.nl. Hier vindt je van alles en nog wat, de dingen die ik tegenkom in mijn leven, die ik leuk vind en die ik beleef. Boeken, games, gadgets, dagjes weg. Veel leesplezier.
  • Categorieën

    • Bingewatch
    • Boek recensies
    • Dagje weg
    • filmrecensie
    • Gadget review
    • Game review
    • Geen categorie
    • Lifestyle
    • Mindstyle
    • opinie
    • Poëzie
    • Review
    • schrijfsels
    • unboxing
    • Verhalen
    • Zorg
  • Overige informatie

    • Privacyverklaring
    • About me
    • Contact

© Copyright Bianca Ronday